Bourns PM0805-33NM-RC
Inductor Chip Wirewound 33nH 20% 250MHz 60Q-Factor Alumina 500mA 150mOhm DCR 0805 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
Newark
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.56%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM0805-33NM-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.033uH, 20%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 0.036uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 0402
描述
General Purpose Inductor, 0.033uH, 20%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0805
250MHz 2.4GHz 500mA 60@500MHz 33nH 150m¦¸ ¡À20% 0805 2.1mm*1.5mm*1.5mm
PM0805 0805 (2012Metric) 0.083Lx0.059W 2.10mmx1.50mm 33nH
FIXED IND 33NH 500MA 150MOHM SMD
500mA 33nH ±20% 0805 Power Inductors ROHS
CHIP INDUCTOR, 33nH, 500mA, 20%, 2.05GHZ; Inductance:33nH; DC Resistance Max:150mohm; Self Resonant Frequency:2.4GHz; DC Current Rating:500mA; Inductor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Product Range:PM0805 Series RoHS Compliant: Yes