Bourns PM1008-1R8K-RC
Inductor RF Wirewound 1.8uH 10% 7.9MHz 25Q-Factor Ferrite 0.27A 2.6Ohm DCR 1008 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
Newark
Electro Sonic
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.38%
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Molded Wirewound 1.8uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor 0.35A 0.9Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Ind RF Choke Bobbin Core 1.8uH 10% 7.9MHz 50Q-Factor Ferrite 655mA AXL Bag
TAIYO YUDENLK10051R8K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 1.8uH 10% 10MHz 20Q-Factor Ferrite 0.02A 1.16Ohm DCR 0402 T/R
FIXED INDUCTOR General Purpose Inductor, 1.8uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
TAIYO YUDENLK16081R8K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 1.8uH 10% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 0.04A 0.95Ohm DCR 0603 T/R
描述
General Purpose Inductor, 1.8uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
7.9MHz 160MHz 270mA 25@7.9MHz 1.8¦ÌH 2.6¦¸ ¡À10% 1008 2.5mm*2mm*1.8mm
FIXED IND 1.8UH 270MA 2.6OHM SMD
PM1008 1008 (2520Metric) 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm 1.8muH
270mA 1.8uH ±10% 1008 Power Inductors ROHS