Bourns PM0603-82NJ-RC
Inductor RF Wirewound 0.082uH 5% 150MHz 34Q-Factor Alumina 0.4A 0.54Ohm DCR 0603 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
element14 APAC
_legacy Avnet
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.23%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM0603-82NJ-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
81,148
Authorized Distributors
6
Inductance
82 nH
82 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
400 mA
400 mA
DC Resistance (DCR)
540 mΩ
540 mΩ
Q Factor
34
Test Frequency
150 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
AISC Series 0603 82 nH ±5 % 300 mA 0.5 Ohm Surface Mount Wirewound Inductor