Bourns PM0603-56NJ-RC
Inductor RF Wirewound 0.056uH 5% 200MHz 35Q-Factor Alumina 0.6A 0.31Ohm DCR 0603 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
_legacy Avnet
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.63%
Stock
92,444
Authorized Distributors
6
Inductance
56 nH
56 nH
56 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
600 mA
600 mA
600 mA
DC Resistance (DCR)
310 mΩ
310 mΩ
310 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
200 MHz
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor, alumina,56Nh,5+% Tol,5-% Tol,0604-Case |Bourns, Inc. CW160808-56NJ
General Purpose Inductor, 0.056uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.056uH 5% 200MHz 55Q-Factor Ceramic 0.5A 0.32Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 56nH 5% 100MHz 40Q-Factor Air 430mA 260mOhm DCR 0805 Embossed T/R
General Purpose Inductor, 0.056uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.056uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
描述
General Purpose Inductor, 0.056uH, 5%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0603
200MHz 1.9GHz 600mA 35@250MHz 56nH 310m¦¸ ¡À5% 0603 1.65mm*1.05mm*1.2mm
PM0603 0603 (1608Metric) 0.065Lx0.041W 1.65mmx1.05mm 56nH
FIXED IND 56NH 600MA 310MOHM SMD
Ind1.65X1.05X1Mm,56Uh5%0.6A,non-Shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM0603-56NJ-RC
600mA 56nH ±5% 0603 Power Inductors ROHS