Bourns PM0603-47NJ-RC
Ind Chip Wirewound 47nH 5% 200MHz 35Q-Factor Alumina 600mA 0603 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
Newark
Factory Futures
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.78%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM0603-47NJ-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
52,940
Authorized Distributors
6
Inductance
47 nH
47 nH
47 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
600 mA
600 mA
600 mA
DC Resistance (DCR)
280 mΩ
280 mΩ
280 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
200 MHz
250 MHz
250 MHz
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.047uH 5% 200MHz 40Q-Factor Alumina 0.6A 0.28Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 5% 200MHz 60Q-Factor 500mA 310mOhm DCR 0805 Embossed T/R
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 5% 100MHz 40Q-Factor Air 450mA 230mOhm DCR 0805 Embossed T/R
Inductor RF Wirewound 0.047uH 5% 200MHz 50Q-Factor Ceramic 0.5A 0.31Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.043uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.047uH 5% 200MHz 60Q-Factor Ferrite 0.5A 0.31Ohm DCR 0805 T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0603
200MHz 2.1GHz 600mA 35@250MHz 47nH 280m¦¸ ¡À5% 0603 1.65mm*1.05mm*1.2mm
PM0603 0603 (1608Metric) 0.065Lx0.041W 1.65mmx1.05mm 47nH
FIXED IND 47NH 600MA 280MOHM SMD
INDUCTOR, CHIP, 47NH, +/-5%, RDC 0.28 OHM
600mA 47nH ±5% 0603 Power Inductors ROHS