Bourns PM0603-33NJ-RC
Inductor RF Wirewound 0.033uH 5% 250MHz 35Q-Factor Alumina 0.6A 0.22Ohm DCR 0603 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet2 页7 年前
Newark
_legacy Avnet
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.05%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM0603-33NJ-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
78,336
Authorized Distributors
6
Inductance
33 nH
33 nH
33 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
600 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
220 mΩ
220 mΩ
220 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.033uH 5% 250MHz 43Q-Factor Alumina 0.6A 0.22Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.033uH 5% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 0.47A 0.21Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.033uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.033uH 5% 250MHz 60Q-Factor Ceramic 0.5A 0.27Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.036uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Chip Wirewound 33nH 5% 100MHz 40Q-Factor 420mA 230mOhm DCR 0603 Paper T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.033uH, 5%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0603
CHIP INDUCTOR 33NH 600MA 5% 2300MHZ; Ind; CHIP INDUCTOR 33NH 600MA 5% 2300MHZ; Inductance:33nH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:0.22ohm; DC Current Rating:600mA; Q Factor:43; Self Resonant Frequency:2.3GHz; Q Test Frequency:250MHz; Core Material:Ceramic