Bourns PM0603-27NJ-RC
Inductor RF Wirewound 0.027uH 5% 250MHz 35Q-Factor Alumina 0.6A 0.22Ohm DCR 0603 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
Newark
_legacy Avnet
X-ON
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Authorized Distributors
6
Inductance
27 nH
27 nH
27 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
600 mA
600 mA
DC Resistance (DCR)
220 mΩ
220 mΩ
220 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.027uH 5% 250MHz 40Q-Factor Alumina 0.6A 0.22Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 27nH 5% 250MHz 38Q-Factor Ceramic 490mA 190mOhm DCR 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 27nH 5% 100MHz 40Q-Factor 440mA 210mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.027uH 5% 250MHz 55Q-Factor Ceramic 0.5A 0.25Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Chip Wirewound 27nH 5% 100MHz 40Q-Factor Air 540mA 170mOhm DCR 0805 Embossed T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0603
CHIP INDUCTOR 27NH 700MA 5% 2800MHZ; Inductance:27nH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:0.23ohm; DC Current Rating:700mA; Q Factor:40; Self Resonant Frequency:2.8GHz; Core Material:Ceramic; Resistance:0.23ohm