Bourns PM0603-18NJ-RC
Inductor RF Wirewound 0.018uH 5% 250MHz 30Q-Factor Alumina 0.7A 0.17Ohm DCR 0603 T/R
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-29.03%
Stock
56,648
Authorized Distributors
6
Inductance
18 nH
18 nH
18 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
700 mA
700 mA
700 mA
DC Resistance (DCR)
170 mΩ
170 mΩ
170 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.018uH 5% 250MHz 38Q-Factor Alumina 0.7A 0.17Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.018uH 5% 250MHz 50Q-Factor Ceramic 0.6A 0.2Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 18nH 5% 100MHz 40Q-Factor 550mA 160mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor Chip Wirewound 18nH 5% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 420mA 230mOhm DCR 0402 T/R
描述
18 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 170mOhm 0603 (1608 Metric)
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0603
CHIP INDUCTOR 18NH 700MA 5% 3100MHZ; Inductance:18nH; DC Resistance Max:170mohm; Self Resonant Frequency:3.1GHz; DC Current Rating:700mA; Inductor Case / Package:0603 [1608 Metric]; Product Range:PM0603 Series; Core Material:Alumina RoHS Compliant: Yes