Bourns PM0603-12NJ-RC
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
Electro Sonic
Arrow Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
49,002
Authorized Distributors
4
Inductance
12 nH
12 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
700 mA
700 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Wirewound Inductor, 12 nH, 0.13 ohm, 6 GHz, 600 mA, 0603 [1608 Metric], AISC-0603 Series
Inductor RF Wirewound 0.012uH 5% 250MHz 35Q-Factor Alumina 0.7A 0.13Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.011uH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 0.6A 0.13Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.012uH 5% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 0.64A 0.12Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fixed Inductor 0402 12nH ±5% 640mA 120mΩ 3.6GHz 26@250MHz
描述
Ind1.65X1.05X1Mm,12Uh5%0.7A,non-Shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM0603-12NJ-RC
700mA 12nH ±5% 0603 Power Inductors ROHS