Bourns PM0603-10NJ-RC
Ind Chip Wirewound 10nH 5% 250MHz 30Q-Factor Alumina 700mA 0603 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
Newark
Factory Futures
Arrow Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+7.13%
备用零件
Price @ 1000
Stock
22,434
Authorized Distributors
6
Inductance
10 nH
10 nH
10 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
700 mA
700 mA
700 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.01uH 5% 250MHz 30Q-Factor Alumina 0.7A 0.13Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.01uH 5% 250MHz 30Q-Factor Ceramic 0.6A 0.13Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.011uH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 0.6A 0.13Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.01uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.009uH 5% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 0.68A 0.1Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 10nH 5% 100MHz 38Q-Factor 800mA 58mOhm DCR 0603 Paper T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.01uH, 5%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0603
250MHz 4.8GHz 700mA 30@250MHz 10nH 130m¦¸ ¡À5% 0603 1.65mm*1.05mm*1.2mm
PM0603 0603 (1608Metric) 0.065Lx0.041W 1.65mmx1.05mm 10nH
FIXED IND 10NH 700MA 130MOHM SMD
700mA 10nH ±5% 0603 Power Inductors ROHS
CHIP INDUCTOR 10NH 700MA 5% 4800MHZ; Inductance:10nH; DC Resistance Max:130mohm; Self Resonant Frequency:4.8GHz; DC Current Rating:700mA; Inductor Case / Package:0603 [1608 Metric]; Product Range:PM0603 Series; Core Material:Ceramic RoHS Compliant: Yes