Bourns PDB181-GTR02-105A2
Potentiometer, Carbon, 0.1W, 1000000ohm, 150V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页10 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.33%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2010-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 1000000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PDA24 24 mm Long Life Potentiometer 1M Ohm 15% 0.5 W 1(Elec)/1(Mech)Turn Panel Mount Tray
Potentiometer, Carbon, 0.25W, 1000000ohm, 250V, 30% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KNP-0EC15A1MEG
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 1e+06ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
描述
Panel Control - 17Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PDB181-GTR02-105A2
±20% 100mW 1MΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
User Defined HORIZONTAL ROHS3Compliant Carbon rotary potentiometer ±20% 300° 100mW 0.748 19.00mm