Bourns PDA241-SRT02-105B0
PDA24 24 mm Long Life Potentiometer 1M Ohm 15% 0.5 W 1(Elec)/1(Mech)Turn Panel Mount Tray
Obsolete
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet3 页6 年前
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 1000000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TE Connectivity23ESB105MMF50NF
POTENTIOMETER CARBON LOGORITHMIC TAPER ROTARY 1 MOHMS POWER 0.2W TYPE 23 SERIES
TT ElectronicsP160KNP-0EC15A1MEG
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 1e+06ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TE Connectivity6-1676003-2
Rotary Potentiometer, Carbon, Cp16S Series, 1 Mohm, Linear, 1, 200 Mw, Through Hole Rohs Compliant: Yes
描述
Potentiometer, Carbon, 0.5W, 1000000ohm, 500V, 15% +/-Tol
Panel Control - 24Mm-St-Carbon/Tray Packaging |Bourns PDA241-SRT02-105B0
Res Carbon Film POT 1M Ohm 15% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (31.8 X 24.2mm) Solder Lug Panel Mount
Potentiometers 1Mohms .5W Linear SRT Plain Shaft