Bourns PDB12-M4251-105BF
Res Carbon Film POT 1M Ohm 20% 0.08W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm Pin Bracket Mount/Through Hole
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页9 年前
Electro Sonic
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.39%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Top Adjustment VERTICAL ROHS3Compliant Carbon Potentiometer ±20% 300° 80mW 1.181 30.00mm
TT ElectronicsP160KN-0QC15A1M
1M¦¸ ¡À20% 100mW 200V(AC) , 24.5mm*17mm*21mm
TE Connectivity1630478-5
Res Carbon Film Trimmer 1M Ohm 20% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.8 X 12.1mm) Pin Thru-Hole
Res Carbon Film Trimmer 1M Ohm 20% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turns (10.3 X 12.1mm) Pin Thru-Hole Automotive
Trimmer Potentiometers POTENTIOMETER
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 20% 3/50W 1(Elec)/1(Mech)Turn 4.1mm (7 X 6mm) Pin Thru-Hole Tube
描述
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 1000000ohm, 150V, 30% +/-Tol, 1 Turn(s)
±20% 80mW 1MΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
POT 1M OHM 0.08W CARBON LINEAR
PANEL CONTROL - 12MM-ST-CARBON
Rotary Potentiometer, 1M, 0.08W; Track Resistance:1Mohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:80Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:Pdb12 Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; Shaft Diameter:6Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PDB12-M4251-105BF