Bourns PDB12-H4301-105BF
Top Adjustment VERTICAL ROHS3Compliant Carbon Potentiometer ±20% 300° 80mW 1.181 30.00mm
数据表和文档
Datasheet2 页9 年前
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+36.33%
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
相关零件
TT ElectronicsP160KN-0QC15A1M
1M¦¸ ¡À20% 100mW 200V(AC) , 24.5mm*17mm*21mm
Res Carbon Film POT 1M Ohm 20% 0.08W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm Pin Bracket Mount/Through Hole
TE Connectivity1630478-5
Res Carbon Film Trimmer 1M Ohm 20% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.8 X 12.1mm) Pin Thru-Hole
Res Carbon Film Trimmer 1M Ohm 20% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turns (10.3 X 12.1mm) Pin Thru-Hole Automotive
Trimmer Potentiometers POTENTIOMETER
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
描述
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 1000000ohm, 150V, 30% +/-Tol, 1 Turn(s)
Panel Control - 12Mm-St-Carbon /Bulk, Bag Packaging |Bourns, Inc. PDB12-H4301-105BF
±20% 80mW 1MΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Carbon Film POT 1M Ohm 20% 0.08W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (12.4 X 34.6mm) Pin Bracket Mount/Through Hole
POT 1M OHM 0.08W CARBON LINEAR