Bourns PDB12-H2251-503BF
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 50000ohm, 150V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
数据表和文档
Datasheet2 页9 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.10%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Trimmer, Carbon, 0.1W, 50000ohm, 100V, 20% +/-Tol, 300ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 50000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Trimmer, Carbon, 0.1W, 47000ohm, 100V, 20% +/-Tol, 300ppm/Cel, 1 Turn(s)
Trimmer Potentiometer Carbon 10mm Slotted Hole PT 10 LV 50 K
描述
Panel Control - 12Mm-St-Carbon /Bulk, Bag Packaging |Bourns, Inc. PDB12-H2251-503BF
±20% 80mW 50kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
POT 50K OHM 0.08W CARBON LINEAR
50K¦¸ ¡À20% 80mW 12.8mm*29.6mm