Bourns PDA17-VN20-503BK
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 50000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
数据表和文档
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2004-06-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2011-10-01
LTD Date2011-12-23
相关零件
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 50000ohm, 150V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Trimmer, Carbon, 0.1W, 50000ohm, 100V, 20% +/-Tol, 300ppm/Cel, 1 Turn(s)
Trimmer Potentiometer Carbon 10mm Slotted Hole PT 10 LV 50 K
Trimmer Potentiometers 50Kohms 10mm Rnd Side adj
描述
RES CBNFLM POT 50K OHM 20% 1/10W 6MM PIN TH
Res Carbon Film POT 50K Ohm 20% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (17 X 31.8mm) Pin Panel Mount/Through Hole