Bourns PDB12-H2251-102BF
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 1000ohm, 150V, 30% +/-Tol, 1 Turn(s)
数据表和文档
Datasheet2 页9 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.20%
相关零件
Trimmer, Carbon, 0.1W, 1000ohm, 100V, 20% +/-Tol, 300ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 1000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP170N2-QC25BR1K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Res Carbon Film POT 1K Ohm 20% 0.08W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm Pin Bracket Mount/Through Hole
Trimmer Potentiometer Carbon 10mm Slotted Hole PT 10 LH 1 K
描述
Panel Control - 12Mm-St-Carbon /Bulk, Bag Packaging |Bourns, Inc. PDB12-H2251-102BF
±20% 80mW 1kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Carbon Film POT 1K Ohm 20% 0.08W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (12.4 X 29.6mm) Pin Bracket Mount/Through Hole
POT 1K OHM 0.08W CARBON LINEAR
1K¦¸ ¡À20% 80mW 12.8mm*12.4mm*29.6mm