Bourns CRT1206-FZ-1004ELF
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 1000000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet4 页6 年前
Master Electronics
X-ON
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+23.83%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
1 MΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-08-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRT1206FRE071ML
250mW Thin Film Resistor 200V ±50ppm/℃ ±1% 1MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRE1206FRE071ML
250mW Thick Film Resistors 200V ±50ppm/℃ ±1% 1MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT1206FRE07910KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 910000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8ENF1004V
Res Thick Film 1206 1M Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 1M Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Resistor, Thick Film; 1 Mohm; Case 1206; 0.25W; +/-1%; SMD; 100ppm/K; 200V; 300 Vpk
描述
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRT 0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm 0.25W 1/4W 1MOhm ±50ppm/C
1M¦¸ ¡À1% 250mW ¡À50ppm/¡æ 1206 3.05mm*1.55mm*650¦Ìm
Res, 1M, 0.25W, 1206, Thin Film; Resistance:1Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Precision; Product Range:Crt Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRT1206-FZ-1004ELF