Bourns CRT1206-FZ-1002ELF
Res Thin Film 1206 10K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet4 页6 年前
Master Electronics
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.92%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
90,546
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRT1206FRE0710KL
250mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 10kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRE1206FRE0710KL
Resistores de película gruesa - SMD 10K Ohm 1% 1/4W 200 Volts 50ppm
Yageo GroupRT1206FRE0711KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 11000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8ENF1002V
Res Thick Film 1206 10K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP08F1002V
Res Thick Film 1206 10K Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 10K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRT 0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm 0.25W 1/4W 10kOhm ±50ppm/C
Res, 10K, 0.25W, 1206, Thin Film; Resistance:10Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Precision; Product Range:Crt Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRT1206-FZ-1002ELF