Bourns CRT0402-BY-2002GLF
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 20kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet4 页6 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.36%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
83,992
Authorized Distributors
6
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA2AEB203X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 20kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0402BRD0720KL
Res Thin Film 0402 20K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCPF0402B20KE
Res Thin Film 0402 20K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
TE ConnectivityCPF0402B20KE1
TE ConnectivityCPF0402B20KE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 20000ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 20000ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRT 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 20kOhm ±25ppm/C
Res, 20K, 0.063W, 0402, Thin Film; Resistance:20Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Precision; Product Range:Crt Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRT0402-BY-2002GLF