Bourns CR1206-FX-3601ELF
CR1206 FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 3.6kOhm 0.25W 1/4W
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页4 年前
Datasheet9 页4 年前
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.36%
Authorized Distributors
6
Resistance
3.6 kΩ
3.6 kΩ
3.6 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 3.6K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 3.3K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-103K92L
Res Thick Film 1206 3.92K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 3.74K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG1206F3K3
Res Thick Film 1206 3.3K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-073K74L
Res Thick Film 1206 3.74K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3600ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
3.6K¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*750¦Ìm