Bourns CR1206-FX-20R5ELF
Res Thick Film 1206 20.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet9 页4 年前
IHS
JRH Electronics
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.00%
Resistance
20.5 Ω
20.5 Ω
20.5 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 20.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF20R5V
Res Thick Film 1206 20.5 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 20.5ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-0720R5L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 20.5Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-0720RL
Res Thick Film 1206 20 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
250mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 20.5Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CR1206 FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 20.5Ohm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 20.5ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206