Bourns CR0805-FX-75R0ELF
Res Thick Film 0805 75 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet9 页4 年前
IHS
Master Electronics
Electro Sonic
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-78.58%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Resistance
75 Ω
75 Ω
75 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-0775RL
Res Thick Film 0805 75 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-1375RL
PanasonicERJ6ENF75R0V
Res Thick Film 0805 75 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 75ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupAC0805FR-0775RL
Res Thick Film 0805 75 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 75 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
描述
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 75Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 75 Ω, 0.125 W, ±1 %, CR0805-FX-75R0ELF
CR0805 FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 75Ohm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 75ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES, 75R, 1%, 0.125W, THICK FILM, 0805; Resistance:75ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 ^2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage
Res, 75R, 1%, 0805, Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:75Ohm; Product Range:Cr Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:125Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Temperature Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0805-FX-75R0ELF
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 75 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0805