Bourns CR0805-FX-6803ELF
Res Thick Film 0805 680K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.09%
Resistance
680 kΩ
680 kΩ
680 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-07680KL
Yageo GroupAC0805FR-07680KL
Res Thick Film 0805 680K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 680K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-07649KL
Res Thick Film 0805 649K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 620K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 619K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 680000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CR0805 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 680kOhm ±100ppm/C