Bourns CR0805-FX-4872ELF
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 48.7kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.88%
Resistance
48.7 kΩ
48.7 kΩ
48.7 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-6ENF4872V
Res Thick Film 0805 48.7K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0748K7L
Res Thick Film 0805 48.7K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 48.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-0749K9L
Res Thick Film 0805 49.9K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-0751KL
Res Thick Film 0805 51K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 47K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
CR0805 FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 48.7kOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 48700ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 48.7kΩ ±1% 0.125W ±100ppm/℃