Bourns CR0805-FX-4702ELF
Res Thick Film 0805 47K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
数据表和文档
Datasheet9 页4 年前
element14 APAC
Electro Sonic
Farnell
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.28%
下载
Ultra Librarian
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-0747KL
Res Thick Film 0805 47K Ohm 1% 1/8W Ý100ppm/ÝC SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 47K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-1347KL
Res Thick Film 0805 47K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 47K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG0805F47K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 47000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupAC0805FR-0747KL
Res Thick Film 0805 47K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
CR0805 FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 47kOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 47000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res, 47K, 1%, Thick Film, 0805; Resistance:47Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Cr Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0805-FX-4702ELF
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 47 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0805