Bourns CR0805-FX-1801ELF
Res Thick Film 0805 1.8K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.89%
3D下载
SnapEDA
封装
下载
Resistance
1.8 kΩ
1.8 kΩ
1.8 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 1.8K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-071K65L
Res Thick Film 0805 1.65K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-071K82L
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 1.82 kΩ, 0.125 W, ±1 %, RC0805FR-071K82L
Yageo GroupRC0805FR-071K74L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 1.74kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 1.78K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 1.62K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1.8kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 1.8 kΩ, 0.125 W, ±1 %, CR0805-FX-1801ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1800ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 1.8kΩ ±1% 0.125W ±100ppm/℃
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CR0805 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 1.8kOhm ±100ppm/C
Res, 1.8K, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:1.8Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Length:2Mmrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0805-FX-1801ELF