Bourns CR0603AFX-33R0EAS
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 33Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页4 年前
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.87%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
33 Ω
33 Ω
33 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-05-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 33 Ω, 0.1 W, ±1 %, CR0603AFX-33R0EAS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 33ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CR0603A-AS 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 33Ohm 0.1W 1/10W
Res, 33R, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film; Resistance:33Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0603AFX-33R0EAS