Bourns CR0603-FX-3573ELF
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 357kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-30.36%
Resistance
357 kΩ
357 kΩ
357 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-07357KL
Res Thick Film 0603 357K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-07357KL
Yageo GroupRC0603FR-07324KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 324kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 390000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 330K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 357 kΩ, 0.1 W, ±1 %, CR0603-FX-3573ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 357000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES SMD 357K OHM 1% 1/10W 0603
SMD Resistor 0603 357KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CR0603 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 357kOhm ±100ppm/C