Bourns CR0603-FX-2102ELF
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 21kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+19.72%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Resistance
21 kΩ
21 kΩ
21 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-0721KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 21kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-0721KL
Res Thick Film 0603 21K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 21K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3EKF2102V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 21000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupAF0603FR-0721KL
AF FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 21kOhm 0.1W 1/10W
描述
Res Thick Film 0603 21K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res, 21K, 1%, 0.1W, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0603-FX-2102ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 21000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CR0603 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 21kOhm ±100ppm/C
SMD Resistor 0603 21KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃