Bourns CMH322522-2R7KL
Inductor RF Shielded Wirewound 2.7uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.29A 1.1Ohm DCR 1210 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
Electro Sonic
_legacy Avnet
Arrow Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
97,275
Authorized Distributors
4
Inductance
2.7 µH
2.7 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
290 mA
290 mA
Shielding
Shielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.1 Ω
1.1 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
7.96 MHz
7.96 MHz
LTB Date2025-04-30
LTD Date2025-10-30
相关零件
Inductor RF Molded Wirewound 2.7uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor 0.29A 1.1Ohm DCR 1210 T/R
Inductor General Purpose Chip Wirewound 2.7uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.29A 1.1Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Chip Wirewound 2.7uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.37A 0.75Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLK16082R7K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 2.7uH 10% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 0.03A 1.15Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Shielded Multi-Layer 2.7uH 10% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 0.015A 1.35Ohm DCR 0603 T/R
Ind Shielded Multi-Layer 2.7uH 10% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 30mA 0603
描述
General Purpose Inductor, 2.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
CMH322522 1210 (3225Metric) 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 2.7muH
FIXED IND 2.7UH 290MA 1.1OHM SMD
Ind3.2X2.5X2.2Mm,2.7Uh10%0.29A, shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CMH322522-2R7KL
290mA 2.7uH ±10% 1210 Power Inductors ROHS