Bourns 78F1R0K-TR-RC
RF Choke Bobbin Core 1uH 10% 25MHz 40Q-Factor Ferrite 0.815A 0.15Ohm DCR AXL T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+35.38%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 78F1R0K-TR-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
1 µH
1 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
815 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
150 mΩ
150 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
相关零件
Ind RF Choke 1uH 10% 25MHz 40Q-Factor Ferrite 815mA AXL Bag
RF Choke Bobbin Core 1uH 10% 25.2MHz 50Q-Factor Ferrite 0.92A 0.17Ohm DCR AXL T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 1.05A 110mOhm DCR 1812 T/R
Ind Chip Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 1.05A 1812 T/R
TAIYO YUDENLK16081R0K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 1uH 10% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 0.04A 0.6Ohm DCR 0603 T/R
TAIYO YUDENLK21251R0K-T
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
描述
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
815mA 1uH ±10% 40@25MHz Plugin,D2.8xL7.1mm Color Ring Inductors / Through Hole Inductors ROHS
FIXED IND 1UH 815MA 150 MOHM TH
25MHz 180MHz 815mA 40@25MHz 1¦ÌH 150m¦¸ ¡À10% 7.11mm
78F Axial 0.110Diax0.280L 2.80mmx7.11mm 1muH
INDUCTOR, 1UH, 0.815A, 180MHZ, 0.15 OHM; Inductance:1µH; Product Range:78F Series; DC Current Rating:815mA; DC Resistance Max:0.15ohm; Inductance Tolerance:± 10%; Self Resonant Frequency:180MHz RoHS Compliant: Yes