Bourns 5900-122-RC
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 1.2mH 10% 1KHz Ferrite 600mA AXL
数据表和文档
Newark
element14 APAC
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+16.82%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 5900-122-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
相关零件
Ind Power 1.2mH 10% 1KHz Ferrite 790mA Axial Bulk
Inductor Power Wirewound 1200uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.48A 3.4Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Drum Core 1200uH 10% 10KHz Ferrite 0.8A 1.5Ohm DCR RDL
Inductor Power Unshielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 0.17A 6.8Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
Inductor Power Unshielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 0.15A 9Ohm DCR AXL T/R
描述
General Purpose Inductor, 1200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
CHOKE, 1.2MH, ±10%, AXIAL; Inductance:1.2mH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:1.04ohm; DC Current Rating:600mA; Inductor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; Body Material:Ferrite; Core Material:Ferrite
Choke, 1.2Mh, +10%, Axial; Rango De Producto:Serie 5900; Inductancia:1.2Mh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Intensidad Nominal Dc:600Ma; Resistencia Dc Máx.:1.04Ohm; Tipo De Empaquetado:Individual; Bobina, Tipo:Axial Leaded |Bourns Jw Miller 5900-122-RC