Bourns 4816P-T02-102LF
4800P Series - Thick Film Surface Mounted Medium Body | RES ARRAY 15 RES 1K OHM 16SOIC
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页11 年前
JRH Electronics
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+26.09%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
34,480
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Number of Resistors
15
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
80 mW
160 mW
160 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.10
Introduction Date1998-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/°C BUS 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive T/R
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.6W ±100ppm/C BUS 20-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
Res Thick Film NET 1K Ohm 1% 1.28W ±100ppm/C BUS 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/C BUS 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
15 ±2% 1kΩ 80mW ±100ppm/℃ SOIC-16-5.6mm Resistor Networks, Arrays ROHS
16-SOIC (0.220 5.59mm Width) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4800P 0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm 1.28W 1kOhm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.28W, 1000ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2244
RESISTOR NETWORK, 1K; Resistance: 1kohm; Product Range: 4800P Series; No. of Elements: 15Elements; Network Circuit Type: Bussed; Resistor Case Style: SOIC; No. of Pins: 16Pins; Voltage Rating: 50V; Power Rating per Element: 80mW; Resistance Tolerance: ± 2%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019); Reel Quantity: 2000; Resistance R1: 1kohm