Bourns 4816P-T01-471LF
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.28W ±100ppm/C ISOL 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页6 年前
element14 APAC
JRH Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+96.17%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
70,775
Resistance
470 Ω
470 Ω
470 Ω
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
160 mW
1.28 W
1.28 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
RESISTOR, NETWORK, THICK FILM, RES 470 OHMS, PWR-RTG 1.28 W, TOL 1%,DIP,16 PINS
7 ±2% 470Ω 160mW ±100ppm/℃ SOIC-14-5.6mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.28W ±100ppm/C ISOL 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive T/R
Res Thin Film NET 510 Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin QSOP Gull Wing SMD Tube
PanasonicEXB-2HV471JV
Resistor, cvex Array,0402X8, 470R 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic EXB2HV471JV
PanasonicEXB-E10C471J
Res Thick Film NET 470 Ohm 5% ±200ppm/°C BUS Molded 10-Pin 1608 Concave SMD Punched Carrier T/R
描述
8 ±2% 470Ω 160mW ±100ppm/℃ SOIC-16-5.6mm Resistor Networks, Arrays ROHS
16-SOIC (0.220 5.59mm Width) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4800P 0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm 1.28W 470Ohm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.28W, 470ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount
RESISTOR, NTWK, SMT,470 OHMS, TOL 2%,PWR RATING 1.28W,50V MAX, 100PPM, ISOLATED
Resistor N/W, 8Res, 470 Ohm, 2%, Soic; Resistance:470Ohm; Product Range:4800P Series; No. Of Elements:8Elements; Network Circuit Type:Isolated; Resistor Case Style:Soic; No. Of Pins:16Pins; Voltage Rating:50V; Power Rating Per Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4816P-T01-471LF