Bourns 4610X-102-471LF
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C ISOL Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页5 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.75%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
23,105
Authorized Distributors
6
Resistance
470 Ω
470 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
5
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Array 6 Res 470 Ohm 12Sip |Bourns, Inc. 4612X-102-471LF
Resistor Thick Film Net 470 Ohm 2% 3/4 Watt BUS 6-Pin SIP Pin Through Hole
CTS Components77061471P
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
描述
Avnet Japan
10-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm 1.25W 470Ohm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 470ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor Network, 470R; Resistance:470Ohm; Product Range:4600X Series; No. Of Elements:5Elements; Network Circuit Type:Isolated; Resistor Case Style:Sip; No. Of Pins:10Pins; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Element:300Mw; Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4610X-102-471LF