Bourns 4610X-101-152LF
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页5 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
3 个月趋势:
-6.46%
Stock
91,423
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Conformal 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistors Network - Thick Film Conformal Sip Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4609X-AP1-152LF
CTS Components770-83-152
Res NET 1.5K Ohm 2% 1.32W Ý100ppm/ÝC ISOL 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77081152P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 1500ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
CTS Components77083152P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 1500ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Avnet Japan
10-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm 1.25W 1.5kOhm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 1500ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, NTWRK,1.5K OHMS, BUSSED, EPOXY RESIN, CONFORMAL SIP,1.25W,2%,100V,10PIN
RESISTOR, BUSSED RESISTOR NETWORK 9, 1.5KOHM, 2%, SIP; Resistance: 1.5kohm; Network Circuit Type: Bussed; No. of Resistors: 9Resistors; Resistor Case / Package: SIP; Resistance Tolerance: ± 2%; Voltage Rat 62J2943
Resistor, Bussed, 1.5K 2%, 100V, Sip; Resistance:1.5Kohm; Product Range:4600X Series; No. Of Elements:9Elements; Network Circuit Type:Bussed; Resistor Case Style:Sip; No. Of Pins:10Pins; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4610X-101-152LF