Bourns 4610X-101-151
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1.25W ¦100ppm/¦C BUS 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页19 年前
Electro Sonic
Sierra IC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
16,960
Authorized Distributors
1
Resistance
150 Ω
150 Ω
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2006-12-01
相关零件
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
CTS Components77081151P
770 Series 1.1 W 150 Ohm ±2 % 7 Res. Bussed Resistor Network - SIP-8
CTS Components770103151P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.4W, 150ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 150ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
10-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm 1.25W 150Ohm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 150ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
9 ±2% 150Ω 200mW ±100ppm/℃ SIP-10 Resistor Networks, Arrays ROHS