Bourns 4610X-101-122LF
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页5 年前
Electro Sonic
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.28%
Stock
98,262
Authorized Distributors
6
Resistance
1.2 kΩ
1.2 kΩ
1.2 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Conformal 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistor, 1.2 Kilohms, 0.75 W, 2 %, 100 V (Max.), 100 ppm/ DegC | Bourns 4606X-101-122LF
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 63/100W ±100ppm/°C BUS Conformal 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77083122P
770 Series 1.1 W 1.2 kOhm ±2 % 4 Res. Isolated Resistor Network - SIP-8
描述
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 1200ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
9 ±2% 1.2kΩ 200mW ±100ppm/℃ SIP-10-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Resistor, Bussed Resistor Network 9, 1.2Kohm, 2%, Sip; Resistance:1.2Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:9Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Resistor Type:Network Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4610X-101-122LF