Bourns 4608X-102-512LF
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
数据表和文档
IHS
3 个月趋势:
-3.31%
Introduction Date2006-06-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.3W, 5100ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel
8-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm 1W 4.7kOhm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 5600ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
CTS Components77061512P
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063472P
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
描述
8-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm 1W 5.1kOhm ±100ppm/C
Resistor, 5.1 Kilohms, 0.75 W, 2 %, 100 V (Max.), 100 ppm/ DegC | Bourns 4608X-102-512LF
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 5100ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
4 ±2% 5.1kΩ 300mW ±100ppm/℃ SIP-8-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Resistance:5.1Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Elements:4Elements; Resistor Case Style:Sip; No. Of Pins:8Pins; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Element:300Mw; Product Range:4600X Series Rohs Compliant: Yes |Bourns 4608X-102-512LF.