Bourns 4608X-102-202LF
8-SIP Array/network Resistor 4600X 0.798LX0.098W 20.27MMX2.49MM 1W 2 Kohm 卤100PPM/C
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页5 年前
Datasheet2 页16 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
-6.59%
Stock
61,170
Authorized Distributors
6
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
2 kΩ
Number of Resistors
4
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
10-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm 1.25W 2kOhm 卤100ppm/C
4600X ARRAY/NETWORK RESISTOR 6-SIP Resistor Network/Array ±2% ±100ppm/C 2kOhm 750mW
Res Thick Film NET 2K Ohm 2% 3/4W ¦100ppm/¦C ISOL 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061222P
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063222P
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
描述
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 2000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
RESISTOR, ISO RES N/W, 4, 2KOHM, 2%, SIP; RESISTOR, ISO RES N/W, 4, 2KOHM, 2%, SIP; Resistance:2kohm; Resistance Tolerance:± 2%; Power Rating:1W; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; No. of Elements:4; Resistor Case Style:SIP; Filter Terminals:SIP
Resistor, Isolated Resistor Network, 4, 2Kohm, 2%, Sip; Resistance:2Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:4Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Resistor Type:Network Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4608X-102-202LF..