Bourns 4608X-102-151LF
Resistor Thick Film NET 150 Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页5 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Burklin Elektronik
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+13.07%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
80,845
Authorized Distributors
6
Resistance
150 Ω
150 Ω
150 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
4
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
1 W
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 0.63W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistor, 150 ohms, 0.75 W, 2 %, 100 V (Max.), 100 ppm/ DegC | Bourns 4606X-102-151LF
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
描述
8-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm 1W 150Ohm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 150ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
4 ±2% 150Ω 300mW ±100ppm/℃ SIP-8-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
RESISTOR NETWORK, 150R; Resistance: 150ohm; Product Range: 4600X Series; No. of Elements: 4Elements; Network Circuit Type: Isolated; Resistor Case Style: SIP; No. of Pins: 8Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating per Element: 3