Bourns 4605X-101-104LF
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 63/100W ±100ppm/°C BUS Conformal 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页5 年前
Datasheet2 页16 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
Electro Sonic
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.76%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
TraceParts
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,171
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
4
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
630 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Ammo
Resistor Thick Film Net 100k Ohm 2% 3/4 Watt Bus 6-Pin SIP Pin Through Hole
CTS Components77061104P
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061104
Res NET 100K Ohm 2% 24/25W Ý100ppm/ÝC BUS 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
描述
Avnet Japan
5-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.498Lx0.098W 12.65mmx2.49mm 630mW 100kOhm ±100ppm/C
Resistor network, SIP-5, 100 kΩ, 0.2 W, ±2 %, 4 resistors, 4605X-101-104LF
4 ±2% 100kΩ 200mW ±100ppm/℃ SIP-5-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.63W, 100000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 5010
RESISTOR NETWORK, 100K; Resistance: 100kohm; Product Range: 4600X Series; No. of Elements: 4Elements; Network Circuit Type: Bussed; Resistor Case Style: SIP; No. of Pins: 5Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating per Element: 20