Bourns 4116R-1-472LF
Resistor Thick Film Net 4.7k Ohm 2% 2.25 Watt ±100ppm °C Isolated 16-Pin DIP Pin Through Hole
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
TME
Burklin Elektronik
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
+73.26%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 4116R-1-472LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
49,355
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
8-DIP (0.300 7.62mm) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4100R 0.465Lx0.300W 11.81mmx7.62mm 1.69W 4.7kOhm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
描述
8 ±2% 4.7kΩ 250mW ±100ppm/℃ DIP-16-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
RESISTOR, 4.7 KILOHMS, 2.25 W @ 70 DEGC, 2%, 100 V (MAX.), 16, DIP
Resistor Arrays and Networks; BOURNS; 4116R-1-472LF; 16; 8; 4.7 kOhm; 2 %
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 4700ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
RESISTOR NETWORK, 4K7; Resistance: 4.7kohm; Product Range: 4100R Series; No. of Elements: 8Elements; Network Circuit Type: Isolated; Resistor Case Style: DIP; No. of Pins: 16Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating per Element:
Resistance:4.7Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:8Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:250Mw; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4116R-1-472LF.