Bourns 4116R-1-332LF
Resistor Thick Film Net 3.3k Ohm 2% 2.25 Watt ±100ppm °C Isolated 16-Pin DIP Pin Through Hole
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Newark
TME
Burklin Elektronik
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-43.31%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 4116R-1-332LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
11,211
Resistance
3.3 kΩ
3.3 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film NET 3.3K Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 3.3K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Conformal 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77081332P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 3300ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
CTS Components77081332
Res NET 3.3K Ohm 2% 1.32W Ý100ppm/ÝC BUS 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components770101332P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.4W, 3300ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
16-DIP (0.300 7.62mm) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4100R 0.865Lx0.300W 21.97mmx7.62mm 2.25W 3.3kOhm ±100ppm/C
8 ±2% 3.3kΩ 250mW ±100ppm/℃ DIP-16 Resistor Networks, Arrays ROHS
RESISTOR, 3.3 KILOHMS, 2.25 W @ 70 DEGC, 2%, 100 V (MAX.), 16, DIP
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 3300ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
RESISTOR NETWORK, 3K3; Resistance: 3.3kohm; Product Range: 4100R Series; No. of Elements: 8Elements; Network Circuit Type: Isolated; Resistor Case Style: DIP; No. of Pins: 16Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating per Element:
Resistance:3.3Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:8Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:250Mw; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Bourns 4116R-1-332LF.