Bourns 4114R-2-103LF
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 2W ±100ppm/C BUS Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+21.08%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 4114R-2-103LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
40,631
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
DIP
DIP
Number of Resistors
13
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
2 W
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
描述
14-DIP (0.300 7.62mm) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4100R 0.765Lx0.300W 19.43mmx7.62mm 2.25W 10kOhm ±100ppm/C
13 ±2% 10kΩ 125mW ±100ppm/℃ DIP-14 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 2W, 10000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7731
BUSSED RESTR NETWORK 10KOHM +/-2% 7 RESTRS,2W TOTAL, DIP PACKAGE 4100R THRU HOLE
Resistor Network, 10K; Resistance:10Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Elements:13Elements; Resistor Case Style:Dip; No. Of Pins:14Pins; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Element:125Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns 4114R-2-103LF.