Bourns 4114R-1-561LF
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页14 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
28,146
Resistance
560 Ω
560 Ω
Number of Resistors
7
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1W, 560ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061561P
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bag
CTS Components770101561P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.4W, 560ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 510ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
描述
14-DIP (0.300 7.62mm) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4100R 0.765Lx0.300W 19.43mmx7.62mm 2W 560Ohm ±100ppm/C
7 ±2% 560Ω 250mW ±100ppm/℃ DIP-14-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2W, 560ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7731
Resistor, Iso Res N/W, 7, 560 Ohm, 0.02, Dip; Resistance:560Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:7Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:250Mwrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4114R-1-561LF