Bourns 4114R-1-560LF
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页14 年前
TME
Stock
29,684
Resistance
56 Ω
56 Ω
Number of Resistors
7
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063510P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 51ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
7 ±2% 56Ω 250mW ±100ppm/℃ DIP-14 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7731
Thick Film Resistor Network; Resistance:56Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:14Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:250Mw; Qualification:-Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4114R-1-560LF