Bourns 4114R-1-471
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页14 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
28,152
Resistance
470 Ω
470 Ω
Number of Resistors
7
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
2 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-03-31
LTD Date2013-06-30
相关零件
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components770103471P
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.4W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061471P
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.4W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
描述
7 ±2% 470Ω 250mW ±100ppm/℃ DIP-14-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2W, 470ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7731
Resistor, Iso Res N/W, 7, 470 Ohm, 0.02, Dip; Resistance:470Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:7Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:250Mwrohs Compliant: No |Bourns, Inc. 4114R-1-471