Bourns 4114R-1-470
Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 2W ±250ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页14 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
24,750
Authorized Distributors
6
Resistance
47 Ω
47 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
DIP
DIP
Number of Resistors
7
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-03-31
LTD Date2013-06-30
相关零件
Resistor Thick Film Net 47 Ohm 1 Ohm 2.25 Watt ±250ppm °C Isolated 16-Pin DIP Pin Through Hole
Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 1W ±250ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063470P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 47ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77063510P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 51ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 47ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2W, 47ohm, 100V, 250ppm/Cel, Through Hole Mount, 7731
7 47Ω 250mW ±250ppm/℃ DIP-14-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Resistor, Isolated Resistor Network 7, 47 Ohm, 1 Ohm, Dip; Resistance:47Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:7Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 1Ohm; Voltage Rating:100V; Qualification:- Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 4114R-1-470